Thursday, 30 April 2015

Knižný úlovok / Book Haul: 04/2015

Share this PostPin ThisEmail This


Môj aprílový knižný úlovok sa celkom neplánovane zmenil na úlovok plný kníh od Jane Austenovej, ako aj úlovok zľavnených a použitých kníh. Ale poďme na to pekne postupne.
/
My April book haul turned quite unexpectedly into a haul full of books by Jane Austen, as well as into haul of discount and used books. But let's describe it step by step.Na stránke The Book Depository ma najprv zlákali zľavy na milé a praktické flipback vydania kníh Persuasion a Sense and Sensibility. Verte či nie, tieto malé knižočky skutočne obsahujú úplné diela. Všetky flipback vydania najznámejších diel od Jane Austenovej na The Book Depository nájdete tu. Zľavy sa opakujú priebežne, stačí len možno častejšie kliknúť na tento link ;)
/
First, I was attracted by discounts on The Book Depository on cute and handy flipback edition of Persuasion and Sense and Sensibility. Believe or not, these tiny booklets really do comprise the entire works. You can find all flipbacks edition of the well known works by Jane Austen on The Book Depository here. The discounts use to recur, so maybe it will do if you just check the link more often ;)V obchode so zľavnenými knihami ma oslovili prerozprávania kníh Jane Austenovej: Pýcha a predsudok a Rozum a cit, určené deťom. Romány prerozprávané Gill Tavnerovou a preložené do slovenčiny, ilustrované Ann Kronheimerovou, sú naozaj nádherným prostriedkom ako priblížiť diela Jane Austenovej aj najmenším.
K tomu, čo som mala už vopred v pláne si tento mesiac kúpiť, patrí kniha The Pearl (Perla) od Johna Steinbecka a novinka The Gracekeepers od Kirsty Logan (sama by som bola zvedavá na preklad názvu tejto knihy do slovenčiny, keďže v príbehu z postapokaliptického sveta zaplaveného vodou, sa takto nazývajú ľudia, ktorým bola pridelená úloha pochovávať mŕtvych pod vodou a ich miesto posledného odpočinku označiť klietkou so špeciálnym druhom vtákov, zvaným Grace). Knihu The Gracekeepers som našla prostredníctvom Pinterestu, kde ma v prvom momente zaujala predovšetkým krásna ilustrácia na obale, ktorá je dielom ilustrátorky menom Felicita Sala. Kniha je teda ďalším dielom, ktoré spája moje rôzne záľuby: knihy a výtvarné umenie.
/
Two children's retellings of books by Jane Austen captured my attention in a discount books shop: Pride and Prejudice and Sense and Sensibility. Novels retold by Gill Tavner, translated into Slovak and illustrated by Ann Kronheimer, are indeed wonderful means how to make art of Jane Austen available to children as well.
One of the purchases I planned for this month was The Pearl by John Steinbeck and newly published book The Gracekeepers by Kirsty Logan. I've found the last mentioned book via Pinterest, where the beautiful illustration by illustrator Felicita Sala on its cover caught my eye (and heart) at the very first sight. So the book is another piece of work linking my different interests: books and fine art.Perlu od Johna Steinbecka som sa rozhodla prečítať na základe vynikajúceho odporúčania blogerky Rikke Moeller z dánskeho blogu Paperback Castles. Knihu som čítala v rámci Deweyinho knižného maratónu a rada by som sa k nej vrátila v samostatnej recenzii.
/
I decided to read The Pearl by John Steinbeck on basis of great review by bloger Rikke Moeller from the Danish blog Paperback Castles. I read the book during the Dewey's Read-a-thon and I'd like to return to it in a separate review.

Bratislavská knižná burza, ktorá sa uskutočnila 25. apríla 2015, popri tradičnom sobotňajšom Piac-Markt trhu v Starej tržnici, priniesla do mojej knižnice hneď tri knihy, a všetky od Jane Austenovej. Dve síce už použité anglické vydania kníh Northanger Abbey (Opátstvo Northanger) a Sense and Sensibility (Rozum a cit). Knihy sú ideálne na robenie poznámok, ktorých pri dielach Jane Austenovej v pôvodnom znení určite nebude málo, ako aj na nosenie v kabelke spolu s množstvom iných prepotrebných vecí, čím budem môcť čítať kdekoľvek. Vďaka knižnej burze som sa tiež konečne stala majiteľkou prvej knihy z nádhernej slovenskej edície diel Jane Austenovej z vydavateľstva Slovart, ktorou je román Persuasion, v slovenskom preklade Láska slečny Elliotovej.
/
The Bratislava Book Market that took place on 25th April 2015, next to the traditional Saturday's Piac-Markt (offering wide range of home-made products) in the Old Market Hall (in Slovak: Stará tržnica), brought to my library three books and all of them by Jane Austen. Though two English editions are already used - Northanger Abbey and Sense and Sensibility - but they are perfect for making notes (of which I am sure won't be few), as well as for carrying in a bag together with all my other all so necessary things, so I'll be able to read whenever and wherever I'll be. Thanks to the Book Market I've finally became owner of my very first book from our wonderful Slovak edition of books by Jane Austen from the Slovart publishers. It's the novel Persuasion, with different title in Slovak, which can be literally translated as The Love of Miss Elliot.
No comments:

Post a Comment